1. Anasayfa
 2. Tivibu

Tivibu hataları ve çözümleri

Tivibu hataları ve çözümleri
8

Tivibu sorunları nelerdir? Tivibu problemleri nelerdir? tivibu güncelleme hatası, tivibu açılmıyor? tivibu sorunları ve çözümleri nelerdir? tivibu açılış ekranında kalıyorum, tivibu sinyal yok hatası alıyorum, tivibu donma problemi nasıl giderilir? tivibu mozaiklenme hatası nasıl giderilir?Tivibu hataları ve çözümleri

Tivibu problemleri ve çözümleri

Türk Telekom’un alt yapısı ile kullanıma sunduğu yeni dönem tv olarak adlandırılan Tivibu’da ne gibi sorunlar yaşıyoruz, problemler neler? Tivibu ile ilgili tüm sorularınıza cevaplar makalemizde.

1.Öncelikle Tivibu üzerinden güncelleme hatası alıyorsanız eğer ilk yapmanız gereken internet bağlantınızı kontrol etmek olacaktır. Tivibu iPtv üzerinden çalıştığı için internet bağlantınız olmadığında tivibu üzerinden yayın alamazsınız. İnternet bağlantınız normal ise ilk kontrol etmeniz gereken seçenek ethernet kablosudur(sarı kablo) ethernet kablosunun çıkıp çıkmadığını kontrol etmelisiniz. Ardından eğer sorun devam ediyorsa modem arkasındaki farklı Lan girişlerine takarak erişim yapmayı deneyebilirsiniz. Bu yöntemleri her denemenizden sonra tivibu cihazının arkasındaki güç kablosunu çıkarıp tekrar takmanız gerekiyor.

2. Bir diğer problem açılış ekranında bekleme hatası eğer bu ekranda bekliyorsanız yine ilk olarak internet bağlantınızı kontrol ediniz, internet bağlantınız normal ise cihazı kapatıp açınız. Kapatıp açtıktan sonra da sorun devam ederse sistemsel veya cihaz kaynaklı bir sorun olabilir bu durumda müşteri hizmetleri ile irtibata geçmeniz gerekecektir.

3. Sinyal yok uyarısı eğer bu hata ile karşılaşırsanız Tv ile ilgili bir problem olabilir bu durumda ise ilk olarak cihaz açık mı kapalı mı? bunu kontrol etmeliyiz. Ardından HDMI yada Scart girişi kullanıyorsanız TV kumandanız üzerinden Source butonu ile HDMI kullanıyorsanız HDMI 1, yada HDMI 2 gibi seçeneklerden hangisine bağlantı yaptıysanız bunu kontrol etmeniz gerekiyor. Scart girişli ise AV seçeneğine geçiş yapmanız gerekecektir. Bu yöntemler ile de sorununuz çözülmez ise HDMI yada Scart kablonuz arızalanmış olabilir bu durumda ise kabloyu değiştirmeniz gerekecektir.

Tivibu hataları ve çözümleri

4. Donma veya mozaiklenme hatası bu hata ile karşılaşırsanız iki seçenek var demektir, ilk seçenek internet bağlantınız ile ilgili kopmalar var mı yok mu ? bunun kontrol edilmesi gerekir. Diğer seçenek ise TV ile yaptığınız bağlantı yanı HDMI yada Scart kablonuzdan kaynaklanabilir. Ama bu problem genelde internet bağlantısı yavaş olan kullanıcılarda mevcut. Bu durumda ise internet alt yapınızın kontrolü için Türk Telekom ile iletişime geçmeniz gerekecektir.

5. Hata mesajları ile ilgili bir uyarı aldığınızda ilk yapmanız gereken ekranda yazan adımları uygulamaktır. Eğer ekranda yazan işlemleri yapmanıza rağmen sorun devam ediyorsa sistemsel bir sorun olabilir bu durumda Tivibu 4445375 müşteri hizmetlerini aramak olacaktır.

6. Kumanda çalışmıyor hatası alıyorsanız eğer ilk yapmanız gereken pil kontrolüdür. Bu hata çok basit gibi gözükse de birçok kullanıcı bu problemi yaşamaktadır. Ardından eğer sorun devam ederse kumandayı sıfırlayabilirsiniz. Bunun için kullanım kılavuzunu okumanız gerekecektir. Sürekli yeni güncellemeler ve yeni kumandalar geldiği için elinizdeki cihaza göre sıfırlama adımlarını takip etmeniz gerekiyor.

Tivibu hataları ve çözümleri

Tivibu ile ilgili karşılaştığınız farklı problemler var ise yorum atarsanız cevap alabilirsiniz.

Teknolojiyi yakından takip eden, sürekli yeni ürünlerin takibinde olan yaklaşık olarak 10 yıldır bu alanda kendini geliştirmiş. Amacım kullanıcıların karşılaşmış oldukları problemlerin çözümünü sağlayarak, paylaşmaktır.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Yorumlar (8)

Popüler Yorumlar
 1. 24/10/2017

  Yeni verilen kumanda sizin sayfanızdaki nin aynısı

 2. 31/05/2017

  Merhaba Ahmet Bey,

  Konuyla ilgili 444 5 375 Tivibu müşteri hizmetlerini arayarak destek alabilirsiniz. Aktivasyon müşteri hizmetleri üzerinden gerçekleştirilmektedir.

Yapılan Yorumlar
 1. 23/05/2017

  06.03.2027 cumartesi günü tivibu sinema paketini ,tivibu süper pakete geçtim ama bu gün itibariyle halen aktivasyon yapılmadı.paketimin aktivasyonunun yapılmasını istiyorum.lutfen ilgilenirseniz sevinirim.

  • 31/05/2017

   Merhaba Ahmet Bey,

   Konuyla ilgili 444 5 375 Tivibu müşteri hizmetlerini arayarak destek alabilirsiniz. Aktivasyon müşteri hizmetleri üzerinden gerçekleştirilmektedir.

 2. bugün tivibu uydu aldım fakat ilk kurulum yaparken sinyal yok diyor.neden olabilir

  • 14/08/2017

   Merhabalar,

   Daha önce kullandığınız bir uydu bağlantısı mı gerçekleştirdiniz? Yani diğer uydu alıcılara taktığınızda yayın var mı ? öncelikle bunu kontrol ediniz. Tivibu uydularda pek bir yan tercih yada sorun olmuyor. Mevcut bir anten bağlantınız var ve çalışıyor ise normal bağlantılar ile götüntü alabilirsiniz. Konuyla ilgili sorununuz devam ederse geri dönüş yapabilirsiniz.

   Selam.

 3. 24/10/2017

  Eski cihazını Airtries cihazı ve kumanda ile değiştirdiler
  Kumanda da kırmızı tuş yok LG TV ile nasıl senkronize ederim.
  Selamlar

  • 24/10/2017

   Yeni verilen kumanda sizin sayfanızdaki nin aynısı

  • 27/10/2017

   Merhaba Mehmet Bey,

   Yeni verilen kumandaların RF özelliği yok o yüzden senkronize edemezsiniz. O yüzden RF özelliği olan kumandalar piyasaya sürülene kadar beklemeniz gerekebilir.

   • 27/10/2017

    Önceki kumanda da RF yoktu 2ve8 ile senkronize oluyordu.
    Biraz araştırıp doyurucu bir çözüm yazın da faydalanalım lütfen

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.