Modem kopma sorunu ve çözümü
0

Evinde ya da işyerinde internet kullanan herkesin ortak problemi internetin sık sık kopması ve internet bağlantısının belirli aralıklarla kesilmesidir. Bu durumda internet kopmasını engellemek için kontrol edilecek ya da yapılacak aslında birçok işlem var.

Bunlardan bazılarına değinmek gerekirse ilk kontrol edeceğiniz yer modemin kablo bağlantılarında sorun olup olmadığıdır. Kablo bağlantılarınız da herhangi bir sorun yok ise modemin üzerinde yer alan modem ışıklarından problem tespit edilebilir.

internet kopma sorunu ve çözümleri, türk telekom yavaşlık sorunu

Kullandığınız modemin power ışığının sabit bir şekilde yanması gerekiyor. Power ışığınız sabit yanmıyorsa kesinlikle modeminiz arızalıdır ve yeni bir modem almanız gerekiyor.

Modemdeki Dsl ya da Adsl ışığınız sabit değilse hattınızda ya da modeme gelen adsl kablosunda sorun olabilir. İnternet kopma sorunu modem ayarlarıyla ilgili de olabilir. Modem arayüzündeki modemin bağlı olduğu kanal internetinizin kopmasına neden olabilir. Modeminizin en sağlıklı ve kopma sorunu yaşamayacağınız kanallar 1, 3, 5, 7, 9 ve 11 numaralı kanallardır.

İnternet kopma sorunlarına farklı çözümler

Bunlardan herhangi birisini ya da hepsini denediniz ve kopma sorunu devam ediyorsa bilgisayarınıza bulaşan bir virüs kopma sorunu yaşamanıza neden olabilir. Bilgisayarınızda Online virüs taraması yapmak Google üzerinden online virüs tarama şeklinde aratarak işlem yapabilir ve kopma sorununu çözebilirsiniz. Modem içerisinde güvenlik duvarı açık ya da mac filtreleme var ise bu ayarlarda internetinizin kopmasına neden olabilir.

Bilgisayarınıza manuel İp ya da Dns verdiyseniz verdiğiniz İp ya da Dns adresleri de internetinizin kopmasına neden olabilir. Modem arayüzünde ki şifreleme Wpa-Psk ise bunu değiştirmenizde kopma sorununa çözüm sağlayabilir. Modem arızalı değil ve hattınızda da herhangi bir sorun yok ise modemi resetleyip yeniden kurmanız da kopma sorununuzu mutlaka çözecektir.

internet kopma sorunu ve çözümleri, türk telekom yavaşlık sorunu

Türk telekom ya da Ttnet hattınızda kopma sorunu hat kaynaklı ise Türk Telekom müşteri hizmetlerini arayabilir ve bulunduğunuz yere ekipleri isteyerek soruna çözüm sağlayabilirsiniz.

Sadece Türk Telekom için değil, Türksat internet kopma sorunu, Superonline internet kopma sorunu, Vodafone net internet kopma sorunu, D-smart Adsl internet kopma sorunu, Smile Adsl internet kopma sorunu ve tüm servis sağlayıcılarındaki kopma sorunları için müşteri hizmetlerine ulaşarak arıza kaydı oluşturabilir ve bulunduğunuz yere ekipleri yönlendirerek soruna çözüm sağlayabilirsiniz.

Modem firmaları içinde airties modem kopma sorunu, tplink modem kopma sorunu, zyxel modem kopma sorunu, inca modem kopma sorunu, huawei modem kopma sorunu, netmaster modem kopma sorunu, aztech modem kopma sorunu, dlink modem kopma sorunu, datron modem kopma sorunu, edimax modem kopma sorunu, linksys modem kopma sorunu, pikatel modem kopma sorunu, philips modem kopma sorunu, siemens modem kopma sorunu, zte modem kopma sorunu, us robotics modem kopma sorunu için de modem müşteri hizmetlerini arayarak modem firmanızdan destek alabilir ve modeminizde sorun varsa modemin değişimini yada onarılmasını sağlayabilirsiniz.

Teknolojiyi yakından takip eden, sürekli yeni ürünlerin takibinde olan yaklaşık olarak 10 yıldır bu alanda kendini geliştirmiş. Amacım kullanıcıların karşılaşmış oldukları problemlerin çözümünü sağlayarak, paylaşmaktır.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.