Airties Mac filtreleme nasıl yapılır?
0

Airties mac filtreleme nasıl yapılır? Airties kablosuz mac filtreleme nasıl yapılır? Airties modem mac filtreleme nasıl kullanılır?Airties mac adresi ekleme, airties mac adresi engelleme, Airties mac filtreleme kaldırma

Airties Mac filtreleme resimli anlatım

Mac filtrelemeye neden ihtiyaç duyulur? Mac filtreleme ile kablosuz ağınıza bağlanan cihazların kullanımını kısıtlayabilir ve istedikleri zaman erişime açabilirsiniz. Bu işlemi Airties modem arayüzüne giriş yaparak Mac filtreleme alanı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

MAC adresi filtrelemesi kablosuz iletişim güvenliğinin sağlanması için şart değildir. Ancak veri güvenliğiniz için şifrelemeye ek olarak MAC adresi filtrelemesi yapmanızı tavsiye edebiliriz.

Mac filtreleme nasıl yapılır?

Mac filtreleme yapmak için öncelikle bilgisayar ve modem arasında kablolu yada kablosuz bağlantıyı sağlayınız. Bu bağlantıyı sağladıktan sonra bir internet sayfası açmamız gerekiyor. Mozilla, Google Chrome yada internet Explorer tarayıcılarından herhangi birini kullanarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Açılan adres satırına 192.168.2.1 yazarak enter tuşuna basıyoruz. Gelen ekranda şifre kısmını boş bırakarak tamam butonuna tıklıyoruz.

Airties mac filtreleme nasıl yapılır? Airties kablosuz mac filtreleme nasıl yapılır? Airties modem mac filtreleme nasıl kullanılır?

Açılan yeni ekranda Mac filtrelemeyi etkin hale getiriyoruz. Daha sonra Sadece listedeki Mac adreslerini engelle butonunu etkin hale getiriyoruz. Hemen altında yer alan Yeni Mac adresi kısmına engellemek istediğiniz cihazın Mac adresini yazıyoruz. Ardından ekle butonuna tıklıyoruz. Mac adresini giriş yaparken cihazda nasıl yazıyorsa o şekilde giriş yapınız. Örnek olarak 00:AB:00:AB:00:AB şeklinde giriş yapabilirsiniz.

Airties mac filtreleme nasıl yapılır? Airties kablosuz mac filtreleme nasıl yapılır? Airties modem mac filtreleme nasıl kullanılır?

Engelleme yaptıktan sonra eğer listeden engelli cihazları kaldırmak isterseniz aynı ekrana ulaştıktan sonra İstemci Listesi üzerinden seçerek Sil butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.

Teknolojiyi yakından takip eden, sürekli yeni ürünlerin takibinde olan yaklaşık olarak 10 yıldır bu alanda kendini geliştirmiş. Amacım kullanıcıların karşılaşmış oldukları problemlerin çözümünü sağlayarak, paylaşmaktır.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.