1. Anasayfa
  2. Modem

Tenda modem kopma sorunu

Tenda modem kopma sorunu
0

Tenda modem kopma sorunu, Tenda 11AC kopma problemlerinin nedeni nedir? Tenda v300 kablosuz kopma sorunu nasıl çözülür?

Tenda Wi-Fi kopma sorunu

  • Tenda modeminizi merkezi bir noktaya yerleştirin ve yerden en az 1 metre yüksek bir yere monte edin. En iyi sinyal ve ağ bağlantısından yararlanmak için Tenda 11AC modeminizi görünür şekilde tuttuğunuzdan ve duvara veya perdelerin arkasına bırakmadığınızdan emin olun.
  • Tenda 11AC modeminizi kablosuz kanal ayarı belirlerken otomatik değil de farklı bir kanal belirleyin. Otomatik kanallar sizi arada bir başarısızlığa uğratabilir; Tenda modeminizi daha akıllı olduğunuza inanın! Yönlendiricinin otomatik olarak bulduğu şey yerine sorunsuz bir kablosuz kanal bulun ve değiştirin. Bu, sinyalinizin komşularınızın sinyalini engellememesini sağlayacaktır. Windows tabanlı bir bilgisayar kullanıyorsanız, komşu Wi-Fi ağlarının hangi kanalları kullandığını görebilirsiniz.
    • Bunun için ;Başlat’a basın> “cmd” yazın. Komut istemini açın. Komut isteminde netsh wlan yazın tümünü göster çevrenizdeki tüm kablosuz ağların ve kullanılan kanalların bir listesini bu şekilde görebileceksiniz. Kanalı için “Otomatik” kullanmak yerine, en düşük parazite sahip kanalı seçin ve uygulayın.
  • Tenda modeminizi en az üç hafta da bir yeniden başlatın. Dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli şey! Zamanında insanlar, modemlerin her zaman sürekli çalışacak şekilde oluşturulmuş olsalar da, normal güç döngüsü gibi basit ince ayarlar (güç kablosunu çıkarıp geri çekmeyi söylemenin güzel bir yolu) çoğu soruna yardımcı olacaktır.
    • Tenda 11AC cihazınızı yeniden başlatmak İnternet bağlantı sorunlarını çözebilir, yavaş hareket eden bağlantıları iyileştirebilir ve kablosuz sorunlarını tamamen çözebilir. Proaktif kalmak için Tenda modeminizi üç haftada bir yeniden başlatın.
Tenda modem kopma sorunu

Tenda modemler nasıl sıfırlanır?

Modemleri neden sıfırlarız? Kablosuz ağa bağlı iken şifre değişikliği yaptığımızda, şifreyi unutur ve kablolu bağlantı kuramaz isek modemi sıfırlamamız gerekebilir.

Tenda modeminizin ayarları bozulmuş olabilir yada arayüz şifresini değiştirdikten sonra unutmuş olabilirsiniz bu tür durumlarda da modeminizi fabrika ayarlarına almanız gerekebilir. Arayüz erişim sorunu olduğunda modemi tekrardan sıfırlamamız gerekebilir.

Tenda 11AC yönlendiriciyi sıfırlamak için,

Tenda modemi açın sıfırlama düğmesine bakın, çok az yönlendiricide küçük bir delik vardır(reset) ve diğerlerinde sıfırlama düğmesi vardır. Düzeltilmiş bir ataşla veya küçük delikten geçebilecek bir şey ile fabrika ayarlarına sıfırla düğmesine basın ve yaklaşık 15 saniye basılı tutun! (tüm ışıkların yanıp söndüğünü görene kadar devam edin) bu işlem tamamlandığında Tenda modeminiz sıfırlanmış olacaktır.

Teknolojiyi yakından takip eden, sürekli yeni ürünlerin takibinde olan yaklaşık olarak 10 yıldır bu alanda kendini geliştirmiş. Amacım kullanıcıların karşılaşmış oldukları problemlerin çözümünü sağlayarak, paylaşmaktır.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.