1. Anasayfa
  2. Modem

Türk Telekom Vestel modem şifre değiştirme

Türk Telekom Vestel modem şifre değiştirme
0

Türk Telekom Vestel modem şifre değiştirme adımlarını sizlere anlatacağız. Vestel’in Fiber modemi olan Dg W9000 modemin kablosuz şifre değiştirme işlemi.

Vestel modemlerin Türk Telekom alt yapısı ile birlikte kullanıcılarına verdiği modemlerin kablosuz şifre değiştirme işlemi nasıl yapılır?

Vestel DG W9000 kablosuz şifre değişikliği

Türk Telekom Fiber modem olarak Vestel markası dağıtmaya başladı. Bu modemlerin kablosuz şifre değişikliği nasıl yapılır, bugün sizlere bunu anlatacağım.

Modemin 2 farklı kablosuz frekansı bulunmaktadır. 2.4 Ghz ve 5 Ghz bu iki ağın şifre değişikliğini hep beraber yapalım.

Öncelikle modeme kablolu veya kablosuz bağlantı kurmamız gerekmektedir. Bunun için Cep telefonu yada bilgisayar üzerinden bağlantı kurabiliriz.

Modemin kablosuz ağ şifresi modemin arkasında yer almaktadır. Bu şifre ile modeme kablosuz bağlantı kurabiliriz. Bağlantıyı kurduktan sonra aşağıdaki adımları takip edelim.

İlk olarak 192.168.1.1 adresine giderek Vestel kurulum sayfasına ulaşalım. Burada kullanıcı adı ve şifre alanlarına küçük harfler ile admin yazarak arayüze erişim sağlayalım.

Vestel DG W9000 kablosuz şifre değişikliği nasıl yapılır?

Kullanıcı adı ve şifresini girdikten sonra aşağıdaki resimde de görüldüğü gibi üst menüden Kablosuz alanına tıklayabiliriz. Kolay menüyü çalıştır adımı üzerinden bir sonraki adıma geçebiliriz.

Türk telekom vestel modem şifre değiştirme nasıl yapılır?

Şimdi ise kablosuz şifre değişikliği yapacağımız alana geliyoruz.

Şimdi ise kablosuz şifre değişikliği yapacağımız alana geliyor. 

Sol menüde de görüldüğü gibi Wi-Fi alanına tıklıyoruz 2.4 Ghz ve 5 Ghz için ayrı ayrı şifre değişikliği yapabiliriz. Ağ adı ve şifre değişikliğini yapacağımız bu menüde şifre oluştururken en az 8 karakter kuralına dikkat etmeliyiz.

Aslında Kolay menüde yer alan kablosuz sekmesi altından her iki ağ içinde şifre değişikliği mümkün.

Kablosuz şifre değişikliği yapılırken dikkat edilmesi gerekenler

Cihazınızın kablosuz ağ adı ve şifresi ayarlı olarak gelmektedir. Mevcut ayarları istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Bunun için cihazınızın web ara yüzünde yer alan Ev ağ geçici kurulumu bölümünde kablosuz sekmesi üzerinden kolaylıkla işlem sağlanabilmektedir.

Şimdi ise Kablosuz sekmesi, kablosuz bağlantı ile ilgili özellikleri detaylı şekilde yapılandırmanızı sağlar. Bu sekmede mevcut kablosuz ağ adları görüntülenmektedir. Vestel modem şifre değiştirme işlemi için güvenlik seviyesi önemlidir.

İlk olarak şifreleme yaparken en az 8 karakter kullanılması gerekmektedir. Şifrenizde en az bir büyük harf ve en az bir küçük harf ek olarak rakamlar kullanırsanız güvenlik seviyesi yükselecektir.

Türk telekom modem şifre değişikliği nasıl yapılır?

Vestel modem diğer ayarları ve video anlatımı için tıklayınız.

Teknolojiyi yakından takip eden, sürekli yeni ürünlerin takibinde olan yaklaşık olarak 10 yıldır bu alanda kendini geliştirmiş. Amacım kullanıcıların karşılaşmış oldukları problemlerin çözümünü sağlayarak, paylaşmaktır.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.