1. Ana Sayfa
  2. Facebook

Facebook yakınındaki kişiler nasıl bulunur?

Facebook yakınındaki kişiler nasıl bulunur?
1
+ - 0

Facebook yakındaki kişiler nasıl bulunur? Facebook’un bu özelliğini sadece iOS ve Android platformlarında kullanabileceğinizi öncelikle belirtelim. Konum servisleri sayesinde çevrenizdeki arkadaşlarınızı veya tanıyor olabileceğiniz kişileri karşınıza çıkarmaktadır.

Yakındaki arkadaşlar uygulamasını açtığınızda konum servislerini de açmanız gerekmektedir. Uygulama tamamen konuma göre çalışmaktadır. Bazı uygulamalar tamamen konum servislerine bağlı işlem gerçekleştirmektedir.

Android için Facebook uygulamasını kullanarak Yakındaki Arkadaşlar özelliğini açmak veya kapatmak için

Android için Facebook uygulamasını kullanarak Yakındaki Arkadaşlar özelliğini açmak veya kapatmak için

Konum Servislerini ve Arkaplan Konumunu açın. K Sağ üstte Diğer dokunun. Yakındaki Arkadaşlar’a dokunun. Yakındaki Arkadaşlar özelliğini açmak için adınızın yanındaki simgesine dokunun. Yakındaki Arkadaşlar özelliğini durdurmak veya kapatmak için adınızın yanındaki simgesine dokunun.

iOS cihazlar için Facebook uygulamasını kullanarak Yakındaki Arkadaşlar özelliğini açmak veya kapatmak için

Konum Servislerini açın ve konum erişimini Her Zaman olarak ayarlayın. Sağ alttaki simgesine dokunun. Yakındaki Arkadaşlar’a dokunun. İlk önce Daha Fazlasını Gör’e dokunmanız gerekebilir. Sağ üstteki simgesine dokunun. Yakındaki Arkadaşlar özelliğini açmak için , kapatmak için simgesine dokunun.

Facebook uygulamasında size en yakın arkadaşlarınızın yada size en yakın kişileri görebileceğiniz bir yer var. Bu yazımızda size bu konuda bilgi vereceğiz. Sadece bir kaç işlem yaparak Facebook yakınındaki arkadaşları bulmayı açacak ve bulunduğunuz konuma en yakın arkadaşlarınızı görebileceksiniz.

Facebook uygulamasında yakınındaki arkadaşları bulma özelliğini size android işletim sistemli bir cihazı örnek vererek anlatacağız. İşlemler hemen hemen her cihazda aynı olduğu için iOS işletim sistemli iPhone cihazlarda da yakınındaki arkadaşlarını bulma servislerini kullanabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Teknolojiyi yakından takip eden, sürekli yeni ürünlerin takibinde olan yaklaşık olarak 10 yıldır bu alanda kendini geliştirmiş. Amacım kullanıcıların karşılaşmış oldukları problemlerin çözümünü sağlayarak, paylaşmaktır.

Yorum Yap