Modem arayüzüne giremiyorum
192.168.1.1
0

Modem arayüzüne giremiyorum. 192.168.2.1.192.168.0.1. İnternet kullanıcı adı ve şifresi nasıl girilir? İnternet kullanıcı adı ve şifremi nasıl öğrenebilirim? Türk telekom modem arayüzünü açamıyorum.

Ağınızın adını, parolasını ve diğer bilgileri değiştirmek için bir yönlendiricide nasıl oturum açacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Yönlendiriciniz, ev Wi-Fi ağınızın ayarlarını saklar. Ağınızdaki bir şeyi değiştirmek istiyorsanız, yönlendiricinizin bellenim olarak da bilinen yazılımında oturum açmanız gerekir.

Ağımızı yeniden adlandırabilir, parolayı değiştirebilir, güvenlik düzeyini ayarlayabiliriz.

Ancak tüm bunları yapmadan önce yönlendiricinize erişmeniz gerekir. İnternet sağlayıcınızın yönlendiricisini kullanıyor olsanız da , kendi yönlendiricinizi satın almış olsanız da, yönlendiricinizde oturum açma işlemi aynı olmalıdır.

Sağlayıcınız tarafından sağlanan özel bir yönlendirici veya birleşik modem/yönlendirici kullansanız da aynı olmalıdır.

Türk Telekom kullanıcı adı ve şifresini nasıl öğrenebilirim?

İnternet kullanıcı adı ve şifrenizi öğrenmek için 6606’ya SIFRE yazarak boşluk bırakıyoruz. Bu işlemin ardından hizmet numaramızı yazarak gönderiyoruz.

türktelekom 192.168.1.1
türktelekom 192.168.1.1

Bu bilgileri aldıktan sonra modeminize ait arayüze erişmek için. Modem marka ve model bilgilerinizi öğrenmeniz gerekmektedir. Bu bilgiler modeminizin altında bulunmaktadır.

Örneğin TPlink marka bir modem için arayüz ip adresi 192.168.1.1 .

Airties modem arayüzü için 192.168.2.1

Zte için 192.168.1.1 veya 192.168.2.1

Huawei modemlar için arayüz ip adresi 192.168.1.1

Arayüz ip adresi neden önemli

Komut İstemi/Terminalinize ipconfig (Windows) veya ifconfig (Mac ve Linux için) girin ve Varsayılan Ağ Geçidini arayın.

Bir web tarayıcısı açın ve modeminizde oturum açmak. Ve yönetici arayüzüne erişmek için URL çubuğuna modeminizin IP adresini girin. Üreticiler genellikle IP adresini ve diğer bilgileri modemin altına yazdırmaktadır.

türktelekom 192.168.1.1
türktelekom 192.168.1.1

Modeminizde oturum açmak istiyorsanız modeminizin IP adresini bilmeniz gerekir. Bir web tarayıcısı açın, URL çubuğuna modeminizin IP adresini girin. Ardından yönetici arayüzünü getirmek için kullanıcı adını ve şifreyi girin. Modem arayüzüne giremiyorum sorun ne olabilir. 

Buradan bağlantı durumunuzu kontrol edebilir, şifreyi değiştirebilirsiniz.

Modeminizin kullanıcı adı, şifresi ve IP adresi modemin yanında veya altında yer alır. İhtiyacınız olan bilgiler orada değilse, kılavuza bakmalısınız. Veya modeminizin modelinin varsayılan kullanıcı adı ve şifresini Google’da arayın.

 Varsayılan kullanıcı adı ve şifreyi değiştirdiyseniz. 

Teknolojiyi yakından takip eden, sürekli yeni ürünlerin takibinde olan yaklaşık olarak 10 yıldır bu alanda kendini geliştirmiş. Amacım kullanıcıların karşılaşmış oldukları problemlerin çözümünü sağlayarak, paylaşmaktır.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.