1. Anasayfa
  2. Modem

Superonline modem kurulumu nasıl yapılır?

Superonline modem kurulumu nasıl yapılır?
0

Superonline modem kurulumu nasıl yapılır? Huawei HG253S modem kurulumu nasıl yapılır? Superonline’ın şuan da kullanıcılarına verdiği modem olan Huawei HG253 modemlerin kurulumlarını aşağıdaki adımları takip ederek gerçekleştirebilirsiniz.

Superonline modem kurulumuna geçmeden önce bazı bilgileri sizlerle paylaşalım. Öncelikle Superonline müşteri hizmetlerinin sizlere verdiği yada sms olarak gönderdiği kullanıcı adı ve şifrenizi not almayı unutmayınız.

Kurulum esnasında kullanıcı adı ve şifre olmadan herhangi bir işlemi sonuçlandıramayız. Kurulum aşamasına başlamadan önce modem üzerinde Power, Dsl ve Wlan ışığının yandığını kontrol edelim.

Modem kurulumu bir bilgisayar yada mobil bir cihaz üzerinden bağlantı kurmamız gerekmektedir. Mobil bir cihaza bağlantı yapmak için modemin altında yada arkasında yer alan kablosuz ağ adı ve şifresini kullanarak bağlantı kurabiliriz.

Kablolu olarak bağlantı yapmamız için ise modem kutusu içerisinde yer alan Ethernet kablosunu kullanabilirsiniz. Bağlantıları gerçekleştirdiysek kuruluma geçebiliriz.

Huawei HG253S modem kurulumu resimli anlatım

İlk olarak Google Chrome yada İnternet Explorer üzerinden bir internet sayfası açarak adres satırını temizleyelim. Daha sonra adres satırına 192.168.1.1 yazarak enter tuşuna basalım.

Kullanıcı adı kısmına admin

Şifre kısmına superonline yazarak giriş yapalım

Superonline modem kurulumu nasıl yapılır?

Ardından Wan ayarları ekranına giriş yapalım. Bu ekranda kullanıcıadınız@superonline ve şifrenizi giriş yaparak uygula butonuna tıklayınız.

Superonline modem kurulumu nasıl yapılır?

Bu işlemi yaptıktan sonra modem üzerindeki internet ışığının yanıp yanmadığını kontrol ediniz. İnternet ışığınız yanmıyorsa kurulum ile ilgili bir sorun var demektir, bu durumda kullanıcı adı ve şifrenizi tekrar kontrol ederek tekrar giriş yapalım.

Huawei HG253S kablosuz ayarları

Superonline modem kurulumu ile ilgili kablosuz ayarlarınızı yapılandırmak için aşağıdaki resimde yer alan bilgiler ile adım adım kurulum gerçekleştirebilirsiniz.

Kablosuz Ağ ayarları sekmesi altında yer alan Kablosuz ağ adı ve şifrenizi belirlerken Türkçe karakter kullanmıyoruz. Şifre de ise en az 8 karakter kullanmanız gerekmektedir.

Huawei HG253S modem kurulumu resimli anlatım

Superonline modem kurulum ayarlarını sizlerle paylaştık, yukarıda yer alan adımları takip etmenize rağmen bir sorunla karşılaşırsanız yorum bırakmayı unutmayınız. Sorularınıza geri dönüş yapılacaktır. Kullanıcı adı şifreniz ile ilgili bir hata alırsanız Superonline müşteri hizmetlerini arayarak bilgilerinizi tekrar alabilirsiniz.

Modem nedir? Nasıl çalışır? adlı makalemize de göz atabilirsiniz.

Teknolojiyi yakından takip eden, sürekli yeni ürünlerin takibinde olan yaklaşık olarak 10 yıldır bu alanda kendini geliştirmiş. Amacım kullanıcıların karşılaşmış oldukları problemlerin çözümünü sağlayarak, paylaşmaktır.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.