1. Anasayfa
  2. Modem

ZTE H168N modem port nasıl açılır?

ZTE H168N modem port nasıl açılır?
0

ZTE’nin en çok satılan modemlerin den bir tanesi olan ZTE H168N serisi modemler de port açma işlemi nasıl yapılır? bunu sizlere anlatacağız.

Modemin port ayarlarına geçmeden önce bazı bilgileri sizlere aktaralım. Port açma işlemi için öncelikle ne amaçla ve hangi portları açacağımızı bilmemiz gerektiğini öğrenelim.

Kamera için port açma işlemi yapacaksak eğer DVR cihazına ait port bilgilerini ve DVR cihazının iP numarasını bilmemiz gerekiyor.

Eğer ZTE H168N modeminiz üzerinden farklı bir port yönlendirme yapmak istiyorsanız, port açacağınız cihazın ip numarası ve port bilgilerini önceden temin etmeniz gerekmektedir. Bu bilgilerin hepsi tamam ise port açma işlemine geçebiliriz.

ZTE H168N port açma işlemi (Resimli anlatım)

İlk adım olarak Google Chrome, İnternet Explorer yada Mozilla gibi bir tarayıcı üzerinden yeni bir sekme açıyoruz.

Adres satırına 192.168.2.1 yazarak enter tuşuna basıyoruz. Daha sonra gelen ekran üzerinden;

Kullanıcı adı : admin

Şifre : ttnet yada admin olarak giriş yapıyoruz.

ZTE H168n port açma, nasıl yapılır

Yukarıda yer alan ekranı geçtikten sonra Uygulama daha sonra da Port yönlendirme adımlarını takip ediyoruz. Eğer kullanıcı adı admin şifre ttnet olarak giriş yapamaz iseniz modeminizi resetlemeniz gerekmektedir.

ZTE H168N port açma işlemi (Resimli anlatım)

Port yönlendirme ekranına ulaştıktan sonra aşağıdaki resim de yer aldığı gibi açacağınız porta öncelikle bir isim veriniz, Protokol seçiniz, wan bağlantısı çıkış yaptığınız bağlantıdır o yüzden bunu doğru olarak seçmelisiniz. Aşağıdaki resimde yer aldığı gibi açmak istediğiniz portları resme göre yazınız. Lan sunucu iP adresi port açacağınız cihazın modemden aldığı iP, bu yüzden bu bilgilerin hepsini kontrol ediniz.

ZTE H168N port açma işlemi (Resimli anlatım)

Eğer ZTE modeminiz üzerinden bir kamera için port açıyorsanız dinamik ip ile deneme yapmak yerine, Statik ip satın aldıktan sonra bu işlemleri yapınız ve test ediniz. Bazı durumlarda ip sabitlenmeden bu işlemi denemek sonuç vermeyebilir.

Portlarınızı açtıktan sonra port kontrol sayfası üzerinden kontrol edebilirsiniz. Eğer aktif olarak gözükmüyorsa ilk iş Statik ip satın alınız.

Teknolojiyi yakından takip eden, sürekli yeni ürünlerin takibinde olan yaklaşık olarak 10 yıldır bu alanda kendini geliştirmiş. Amacım kullanıcıların karşılaşmış oldukları problemlerin çözümünü sağlayarak, paylaşmaktır.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.