1. Anasayfa
  2. Modem

Zyxel vmg1312-b10d kopma sorunu

Zyxel vmg1312-b10d kopma sorunu
0

Zyxel modemlerde kopmalar neden olur? Zyxel VMG1312-b10d kablosuz kopma sorunu nasıl çözülür? Zyxel kablosuz kopmalar nasıl giderilir? gibi sorularınızın cevabı makalemizde.

Zyxel vmg1312 serilerinde kopmaların ana nedenlerinden bir tanesi güncelleme sorunudur. Eğer kullanmış olduğunuz Zyxel modeminiz güncel değilse kopmalar hata internet kesintileri meydana gelebilir. Genel anlamda kablosuz kopma sorunlarını sırayacak olursak eğer;

  • Yazılım güncellemesi yapın.
  • Zyxel vmg serisi modeminizi kullandığınız konumdaki yerinin merkezi bir nokta olması gerekir.
  • Otomatik kanal yerine, kendinize kablosuz bir kanal bulun ve o kanal üzerinden çıkış yapın.
  • 2.4 GHZ ve 5 GHZ frekans ayarlarınızı kontrol edin ve hangi bağlantıyı kullanıyorsanız diğerini devre dışı bırakarak erişim yapmayı deneyin.
  • Hafta da en az bir kere modeminizi yeniden başlatın.
  • Uzun süredir Statik ip kullanıyorsanız bu ip numaranızı ISS üzerinden değiştirin.
  • Cep telefonunda Wi-Fi sorunu yaşıyorsanız ağ ayarlarınızı sıfırlayın.
  • Bilgisayarda kablosuz kopmalar mevcut ise; Anti-virüs programızını ve ağı etkileyecek diğer programları devre dışı bırakın veya farklı uygulamalar tercih edin.
  • Kablosuz menzil genişleticiler kullanın.
zyxel-kopma-sorunu

Zyxel vmg1312-b10d kablosuz kopma sorunu ve çözümü

Modeminizin yazılımı genellikle kritik hatalar ve güvenlik açıkları içermektedir, bu nedenle, otomatik güncellemeleri açmanız ve ZyXEL VMG1312-B10D modeminizi her zaman güncel tutmanız gerekmektedir. Otomatik güncellemeleri açmak için, ZyXEL vmg1312-b10d modeme giriş yapın ve otomatik güncellemeleri içeren alanı yönetim üzerinden “açık” konuma getirin.

En iyi sinyal ve en iyi ağ bağlantısından yararlanmak için modeminizin yerini görünür, merkezi bir noktaya yerleştirin. Yerden en az 1 metre yüksekte ve tüm odalara hakim olacak bir konum belirleyin.

Zyxel vmg1312-b10d kopma sorununun bir diğer nedeni ise; kanal numaranız eğer otomatik olarak seçili ise kesinlikle değiştirin ve doğru kanal numarasını bulana kadar bu işleme devam edin. Otomatik kanal bağlantısı kopmalara neden olmaktadır.

İnternet erişimi sağlarken eğer satın almış olduğunuz paket hızınız düşük ve bu ağa aynı anda birçok cihaz bağlantı kuruyor ise bu sebepten kaynaklı da kopmalar meydana gelebilir. Örneğin 12 mbps hıza sahipsiniz ve 7 ayrı cihazdan bağlantınız var bu tür durumlarda hız düşüklüğü olduğu için kopmalar meydana gelebilir.

Modeminizi en az hafta da bir defa yeniden başlatın, aynı ip üzerinden çıkışlarda bazen erişim engeli sorunu olabilir. Modemi her kapatıp açtığınızda farklı ip üzerinden internete çıkış yaparsınız ve bu da çoğu zaman sorununuzu giderebilir. Ek olarak modeminiz sürekli açık olduğunda ısınmalardan kaynaklı kopmalar yaşayabilirsiniz.

Teknolojiyi yakından takip eden, sürekli yeni ürünlerin takibinde olan yaklaşık olarak 10 yıldır bu alanda kendini geliştirmiş. Amacım kullanıcıların karşılaşmış oldukları problemlerin çözümünü sağlayarak, paylaşmaktır.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.