1. Anasayfa
  2. Modem

Hg531s v1 modem kurulumu

Hg531s v1 modem kurulumu
0

Huawei’nin en çok satış yapılan modemlerinden biri olan HG531s V1 serisi modem kurulumu nasıl yapılır? Huawei Hg531s V1 modem kablosuz ayarları nasıl yapılır?

Bu modemin satışı VodafoneNET tarafından yapılmıştır. O yüzden arayüz bilgileri tamamen VodafoneNET kurulumu için ayarlanmıştır. TTnet, Dsmart, Türknet, Superonline, Göknet yada diğer İnternet servis sağlayıcılar da kullanmak için aşağıdaki adımları takip ediniz.

Huawei HG531s v1 modem kurulumu için öncelikle modeme bağlantılı bir bilgisayar yada cep telefonu olması gerekmektedir. Bu bağlantılardan herhangi birini gerçekleştirdiyseniz tarayıcı üzerinden boş bir internet sayfası açıyoruz ve adres satırına 192.168.1.1 yazıp giriş yapıyoruz.

Açılan yeni ekranda sizlerden kullanıcı adı ve şifre istenecektir. Bu kullanıcı adı ve şifre alanların vodafone yazıp giriş yapalım.

Hg531s v1 modem kurulumu
Hg531s v1

Kullanıcı adı : vodafone

Şifre : vodafone

Ardından aşağıdaki ekrana ulaşacaksınız. Kolay kurulum ekranında Adsl kullanıcı adı ve Adsl şifresi alanlarına Servis sağlayıcınızın sizlere vermiş olduğu bilgileri yazıyoruz.

TTnet gibi farklı bir servis sağlayıcı kullanıyorsanız, Vodafone dışında bir internet servis sağlayıcı ile kullanmak için tıklayınız butonuna tıklayınız. Daha sonra size verilen bilgileri yazıyoruz.

Hg531s v1 kablosuz ayarları

Huawei Hg531s v1 modemin kablosuz ayarları için Kablosuz ağ adı ve şifrenizde değişiklik yaparak uygula butonuna tıkladığınızda internet erişiminiz gelecektir.

Kablosuz ağ adı ve şifreniz de Türkçe karakter kullanmayınız. Kablosuz şifreniz ise en az 8 karakterden oluşmalıdır. Aksi takdirde ayarlarınız kaydedilmeyecek ve uyarı verecektir.

Teknolojiyi yakından takip eden, sürekli yeni ürünlerin takibinde olan yaklaşık olarak 10 yıldır bu alanda kendini geliştirmiş. Amacım kullanıcıların karşılaşmış oldukları problemlerin çözümünü sağlayarak, paylaşmaktır.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.