1. Anasayfa
  2. Apple

iPhone Apple kimliği nasıl oluşturulur?

iPhone Apple kimliği nasıl oluşturulur?
iPhone 7 Apple kimliği nasıl oluşturulur? Apple kimliği nasıl oluşturulur? Apple kimliği nasıl oluşturulur resimli anlatım. iPhone 7 S Plus Apple kimliği
1

iPhone 7 Apple kimliği nasıl oluşturulur? Apple kimliği nasıl oluşturulur? Apple kimliği nasıl oluşturulur resimli anlatım. iPhone 7 S Plus Apple kimliği nasıl oluşturulur? iPhone Apple kimliği oluşturma adımları nelerdir? Apple kimliği açmak için gerekli adımlar nelerdir? Apple kimliği oluşturma kredi kartsız nasıl yapılır?

iPhone Apple kimliği nasıl açılır?

iPhone Apple kimliği açma işlemi artık çok daha basit bir işlem. Apple kimliği olmadan iPhone kullanamazsınız, bu yüzden de Apple kimliği önemli bir detay. Apple kullanıcılarının sıklıkla karşılaştığı problemlerin en başında gelen bu sebep ile bir çok kullanıcı ya uygulama indiremez hale geliyor, yada yedeklemelerini doğru bir şekilde yapamıyor.

Apple kimliği nasıl oluşturulur resimli bir şekilde sizlere anlatıyoruz. Apple kimliğini açabilmemiz için öncelikle telefonunuzdan internete bağlı olup olmadığınızı kontrol ediniz.

Ayarlar logosuna dokunuyoruz.

App Store’a giriş yaptıktan sonra herhangi bir uygulamanın üzerine dokunuyoruz.

Uygulamaya dokunduğunuzda önce indir, daha sonra da yükle butonları gelecektir sırayla dokunuyoruz. Ardından yeni Apple Kimliği yarat seçeneğine dokunuyoruz.

Ülke seçimini yaptıktan sonra ileri butonuna dokunuyoruz.

Sözleşme detaylarını okuduktan sonra kabul et butonuna dokunuyoruz.

Apple kimliği şifre oluşturma işlemi

E-posta alanlarına aktif kullanmış olduğunuz bir mail adresinizi yazınız. Daha sonra parola oluştururken en az 8 karakter, en az bir büyük harf, en az bir küçük harf ve rakamlardan oluşan bir şifre belirlemeniz gerekmektedir. Soru alanına bir soru seçiyoruz cevap yazıyoruz ve ekranı yukarı doğru kaydırıyoruz.

Diğer bilgileri giriş yaptıktan sonra ileri butonuna dokunuyoruz.

Aşağıdaki ekranda görüldüğü gibi bilgilerinizi giriş yaparak ileri butonuna dokunuyoruz.

Hesabınızı doğrulayın seçeneği geldiğinde artık hesabınız açılmış demektir. Şimdi mail adresinize giriş yaparak hesabınızı etkinleştirmek gerekiyor. Mail adresinizde yer alan linke tıklayarak hesabınızı etkinleştirebilir ve daha sonra uygulama indirebilirsiniz.

Apple kimliği oluşturma işlemi yukarıda resimli olarak anlatılmıştır. Resimleri doğru bir şekilde takip ederek hesabınızı açabilirsiniz. Yukarıda anlatılan hesap açma işlemini kapsayan cihazları sıralayacak olursak eğer, iPhone 4, iPhone 4S, iPhone 5, iPhone 5S, iPhone6/6S, iPhone 7 ve iPhone 7S plus. Ek olarak Apple tabletlerinde (iPad)de bu işlemi yukarıda yer alan resimleri takip ederek gerçekleştirebilirsiniz.

Teknolojiyi yakından takip eden, sürekli yeni ürünlerin takibinde olan yaklaşık olarak 10 yıldır bu alanda kendini geliştirmiş. Amacım kullanıcıların karşılaşmış oldukları problemlerin çözümünü sağlayarak, paylaşmaktır.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.