1. Anasayfa
  2. Modem

Türk Telekom Tplink TD W9970 Modem Kablosuz Ayarları

Türk Telekom Tplink TD W9970 Modem Kablosuz Ayarları
0

Türk Telekom kablosuz modem ayarları nasıl yapılır? Tplink TD W9970 modem kablosuz ayarları nasıl yapılır? Türk Telekom modem kablosuz ayarları nasıl değiştirilir? Tplink modem kablosuz şifresi nasıl değiştirilir?

Türk Telekom’un yeni anlaşması Tplink markası ile, Türk Telekom yeni müşterilerine modem kampanyasında Tplink Td W9970 marka modelli modemleri dağıtmaya başladı. Türk Telekom’un dağıtmaya başladığı bu modemlerin genel kısa özelliklerini aktaracak olursak eğer,

300 Mbps kablosuz yayın gücü sağlıyor, VDSL 2 destekli bu modem üzerinden VDSL paketleri kullanabilirsiniz, 4 Portlu Ethernet çıkışı sunmaktadır.

Tplink TD W9970 Modem kablosuz ayarları nasıl yapılır?

Öncelikle modemin arayüzüne giriş yapmamız gerekiyor. Boş bir internet sayfası açarak adres satırına 192.168.1.1 yazıp Enter tuşuna basıyoruz. Daha sonra aşağıdaki ekran karşınıza gelecektir. Kullanıcı adı yazan kısma admin, şifre kısmına turktelekom yazarak oturum aç diyoruz.

Türk Telekom, Tplink TD W9970 kablosuz ayarları

Açılan yeni ekran üzerinden sol tarafta yer alan Kablosuz sekmesine tıklıyoruz. Daha sonra aşağıdaki resimde de gördüğünüz gibi SSID1 yazan kısma kablosuz ağ adınızı belirliyoruz. Türkçe karakter kullanmadan bir kablosuz ağ adı belirleyebilirsiniz.

turk-telekom-tplink-td-w9970-modem-kablosuz-ayarlari

Kablosuz şifreyi belirlemek için ekranın sol tarafındaki kablosuz güvenliği sekmesine tıklıyoruz. Kablosuz şifre yazan kısma türkçe karakter kullanmadan en az 8 karakter içerecek şekilde şifrenizi oluşturabiliriz. Şifrenizi belirledikten sonra kaydet butonuna tıklayabilirsiniz.

turk-telekom-tplink-td-w9970-modem-kablosuz-ayarlari

Kablosuz ayarlarınızı yaptıktan sonra bağlantınız kopacaktır.  Tekrar kablosuz ağları taratıp yeni kablosuz ağ adınız üzerinden şifrenizi yazarak bağlantı kurabilirsiniz.

Teknolojiyi yakından takip eden, sürekli yeni ürünlerin takibinde olan yaklaşık olarak 10 yıldır bu alanda kendini geliştirmiş. Amacım kullanıcıların karşılaşmış oldukları problemlerin çözümünü sağlayarak, paylaşmaktır.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.